Dy autobusa janë përplasur kokë më kokë në New Jersey, duke shkaktuar 1 viktimë dhe shumë të plagosur.

Një video nga vendi i ngjarjes tregon një autobus të përplasur për një autobus tjetër në një nga rrugët e Newark, New Jersey. Si pasojë 1 person humbi jetën, kurse 19 pasagjerë u plagosën.
Siç shkruajnë mediat e huaja të gjithë pasagjerët janë evakuuar nga autobusët.
Po sipas mediave të huaja, së paku 19 pasagjere u plagosën.
Autoritetet po punojnë për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: