Aksident i rëndë mëngjesin e sotëm në Brescia-s, ku një shqiptar humbi jetën tragjikisht. Ngjarja ndodhi pak para orës 11:00.

Mediat italiane raportojnë se një makinë është përplasur me një kamion, që kishte ngadalësuar shpejtësinë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Nga përplasja ka humbur jetën 42-vjeçari me origjinë shqiptare, që drejtonte makinën. Në vendngjarje kanë ndërhyrë ambulancat, zjarrfikësit dhe policia rrugore. Deri më tani nuk dihet identiteti i shqiptarit, ndërkohë që policia po heton rreth ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb