12 persona kanë humbur jetën në një aksident të ndodhur në qendër të Rusisë afër Syzran në rajonin Samara.

Në aksidenti u përfshi një trailer dhe një minibus, ku përveç viktimave pati dhe 11 të tjerë të plagosur.

Besohet se shoferi i trajlerit humbi kontrollin e mjetit duke dalë në korsinë tjetër duke u bërë kështu shkak për aksidentin.

Hetuesit rusë kanë hapur çështje hetimore për ngjarjen e rëndë.

Rusia ka rrugët me përqindjen më të lartë të vdekjeve në të gjithë botën.

Shpesh shkak për aksidentet bëhen shoferët e dehur, kushtet e këqija të rrugëve dhe mjetet e amortizuara.

 

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb