DANIMARKE

Gjashtë persona kanë mbetur të vrarë në një aksident me tren në urën e Brezit të Madh në Danimarkë. Ura që lidh dy ishujt qendorë të vendit Zealand dhe Funen është mbyllur menjëherë pas aksidentit dhe njerëzit janë evakuar.

Ende nuk dihen shkaqet e tragjedisë, por  dyshohet  se fshihen erërat e jashtëzakonshme që kanë pushtuar Evropën Veriore. Mijëra makina kalojnë nmbi urë çdo ditë.

 105029129 Denmarkbridge9760119

 

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb