Një aksident ka ndodhur para pak minutave në aksin Krahës-Mallakastër. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën duke shkaktuar lëndimin e tre personave që gjendeshin brenda makinave.

Automjeti tip Mercedez-Benz me targa AA843TK vinte nga drejtimi jugor teksa i ka zënë udhën mjeti tip Toyota me targa AB920AP.

Policia Rrugore ka shkuar në vendngjarje për të zbuluar shkakun e aksidentit.

Të lënduarit po transportohen drejt Spitalit Rajonal të Gjirokastrës për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb