Ka ndërruar jetë një nga të plagosurit në aksidentin e ndodhur në aksin Lezhë-Shkodër.

Mësohet se ka ndërruar jetë shtetësja L.D. e cila ishte pasagjere në motor.

Drejtuesi i makinës shtetasi me inicialet F.D. 62 vjeç ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

 

Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30,  në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në fshatin Dajç,  automjeti tip”  Benz ” është përplasur me një  motoçikletë, ku si pasojë kanë marrë dëmtime dhe janë  transportuar në spitalin Rajonal Lezhë drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjeri, ende të paidentifikuar.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: