KUKËS

Një tjetër aksident është shënuar në vend. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, një 38-vjeçar nga Kukësi, ka përplasur me makinën e tij tip “Benz” një 67-vjeçar.

Policia thotë se 67-vjeçari B. P., pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin e Kukësit, është transportuar për mjekim të specializuar në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Drejtuesi i “Benz-it”, i identifikuar si S. Gj., është arrestuar nga policia, ndërsa thuhet se materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasin S. Gj., 38 vjeç, banues në fshatin Bushat, Kukës.

Arrestimi i tij u bë pasi, në aksin rrugor Kukës-Uzinë, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin B. P., 67 vjeç, banues në Kukës.

I dëmtuari, pasi ka marrë ndihmën e parë mjekësore në spitalin rajonal Kukës, është transportuar për mjekim më të specializuar në Spitalin e Traumës Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb