Një aksident automobilistik ka ndodhur para pak minutash në ‘Ujin e Ftohtë’ në Tepelenë. Një automjet i ngarkuar me materiale ndërtimi ka dalë nga korsia e vet dhe ka shkaktuar përplasje me një fuoristradë me targa greke. Për pasoje është lenduar nje grua dhe dy fëmijët e saj qe ndodheshin ne bordin e xhipit.

Xhipi vinte nga Greqia dhe po shkonte drejt kryeqytetit, ndërkohë qe u përball me mjetin e ndërtimit qe vinte ne krah te kundert.

Menjehere te lenduarit jane shoqeruar ne drejtim te Spitalit te Gjirokastres per mjekim te metejshem. Grupi hetimor ndodhet ne vendngjarje per te zbardhur shkakun e akaidentit qe mund te kishte pasoja edhe me tragjike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb