Një aksident tragjik është shënuar në Mali këtë të mërkurë.

Mediat e huaja shkruajnë se si pasojë 41 persona kanë humbur jetën dhe 33 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë pas përplasjes së një autobusi me një kamion. Shkak janë bërë reshjet e shiut dhe infrastruktura e dobët rrugore, sqarojnë mediat.

Mes viktimave është dhe një foshnje.

Fillimisht u raportua vetëm për 37 të vdekur por bilanci u thellua më vonë. Tre nga personat e plagosur janë në gjendje të rëndë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: