Është vënë në pranga sot drejtuesi i mjetit tip “Benz” që u përfshi dje në aksident në rrugën e Arbrit, me pasojë vdekjen e tre personave dhe plagosjen e katër të tjerë.

Mësohet se është arrestuar Edison Lazri, i cili dyshohet se ka thyer rregullat e qarkullimit duke drejtuar mjetin tej shpejtësisë së lejuar.

Në aksidentin tragjik humbën jetën 3 anëtarë të një familje dhe u plagosën 4 të tjerë.

1. Kujtim Istrefi (Dehari ) – 57 vjeç (Maqellarë – Dibër)
2. Murat Istrefi (Dehari) – 76 vjeç (Maqellarë – Dibër)
3. Lulëzime Istrefi (Dehari) – 45 vjeç (Maqellarë – Dibër)

TE PLAGOSUR

1. Mërgim Lazri – 25 vjeç (Bllatë e Epërme – Dibër)
2. Edison Lazri – 29 vjeç (Bllatë e Epërme – Dibër)
3. Firuze Istrefi – 56 vjeç (Maqellarë – Dibër)
4. Kadrie Markeçi – 19 vjeç (Shupenzë -Dibër

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb