SHBA

Vdekja e basketbollistit amerikan Kobe Bryant ka tërhequr vëmendjen edhe të Presidentit të SHBA Donald Trump i cili i ka kushtuar një status në tweeter 41- vjearit.

Trump thotë se Bryant sapo kishte ‘filluar’ të jetonte, dhe kishte një pasion të fuqishëm për të ardhmen.

Ai thotë se vdekja e vajzës së tij e bën edhe më të trishtueshëm ngjarjen.

STATUSI I DONALD TRUMP

”Kobe Bryant përçvese ishte një nga basketbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, sapo kishte filluar jetën. Ai e donte familjen e tij shumë, dhe kishte një pasion të fuqishëm për të ardhmen. Vdekja e vajzës së tij të bukur, Gianna, e bën këtë moment edhe më të trishtueshëm…

…Melania dhe unë i dërgojmë ngushëllimet më të sinqerta Vanesës dhe familjes së mrekullueshme Bryant. Zoti qoftë me ju të gjithë.”

  • foto galeri

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb