Jeta mund te ndryshoje brenda një çasti dhe Landon Kemp e di mire këtë. Për një moment te vetëm bota e tij u shemb. Ishte vera e vitit 2012. Vëllai i madh i Landon drejtonte makinën drejte shtëpisë dhe bashke me to ishte Landon dhe i ati tyre. Një ambulance qe ishte me urgjence i godet Pasojat ishin fatale.

Andi, vëllai i madh i Landon vdes menjëherë, kurse Landon dhe i ati ishin rënde, por dhe ky i fundi vdes mbas disa ditësh. Ndihma e shpejt nuk kishin vene re qe brenda makinës ishte dhe vogëlushi Landon, djali 8 vjeç, sepse makina ishte dëmtuar me te vërtete keq. Atë dite djali i vogël humbi jetën dy here. Mbas dy javësh Landon del nga koma, pa pësuar asnjë dem cereblar, por surpriza nuk mbaron këtu. Kokën e kishte te mbështjelle me fasho dhe kishte dhimbje.

Kur e pyeten Landon nëse e di ku ndodhet i ati, ai u përgjigjet: “Po, unë e pashe atë në parajsë”. Që nga ajo kohe kanë kaluar disa vite, por Landon kujton qe ka qenë ne qiell. Kujton qe ka pare te atin, vëllain e tij te madh, me dy miqtë e tij te vdekur para disa vitesh. Ai tregon qe kishte pare dhe dy vellezerit e tij te vegjël qe kurrë si kishte pare dhe kurrë e ëma nuk i kishte treguar qe i kishte dështuar para se ai te lindte.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb