Tre të mbijetuar nga aksidenti tragjik në Struma të Bullgarisë, pritet të largohen nga Spitali “Pirgov”. Ata priten të transferohen në Qendrën klinike të Shkupit, ku do t’ju ofrohet ndihmë mjekësore dhe psikologjike.

Ndërkaq dy të tjerë janë transferuar të shtunën dhe janë në gjendje stabile shëndetësore, shkruajnë mediat maqedonase.

Kujtojmë se në aksidentin tragjik që ndodhi para gjashtë ditësh humbën jetën 45 persona shtetas të Maqedonisë së Veriut, shumica prej tyre shqiptarë. Në mesin e tyre ishin 12 të mitur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb