Kongresmenja republikane e Indianës, Jackie Walorski, ka humbur jetën në moshën 58-vjeçare.

Walorksi, e cila përfaqësoi një distrikt të shtetit të Indianës që nga viti 2013, ndërroi jetë pas një aksidenti automobilistik.

Përveç politikanes amerikane, kanë vdekur edhe tre persona të tjerë në një përplasje në SR 19 dhe SR 119 pranë Nappanee,.

Tre persona në një SUV u vranë në aksident, duke përfshirë Walorski, Zachery Potts dhe Emma Thompson.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: