Një aksion anti-droge është zhvilluar sot në aksin Kakavijë-Janinë, ku u sekuestruan 48 kg 850 gram marijuanë. Droga u kap në vendin e quajtur Kallpaq.

Ndërkohë, në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit tip ‘Seat Altea’, një shtetas shqiptar. Mësohet se droga u gjet në vende të improvizuara enkas në shasinë e mjetit, ku ishin futur 50 pako që përmbanin 48 kg 850 gr marijuanë dhe një pako me 24.7 gr kokainë.

  • foto galeri
  • foto galeri

Po ashtu, mësohet se u sekuestruan 300 euro dhe 1 celular.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: