32 personat e arrestuar të martën në zonë e Politeniupolit kanë mbërritur sot në Gjykatë.

Ndërkohë 23 nga 32 të arrestuarit përballen me akuza të rënda. Ndaj tyre janë ngritur procedime penale për vepra të shumta që kryesisht kanë të bëjnë me:

Organizata Kriminale

Grabitje

Trafik droge

Lëndim i rrezikshëm trupor

Rezistenca ndaj autoritetit

Mosbindje

Shkelje e ligjit për armët (kundërvajtje dhe krim)

Kujtojmë se arrestimet u kryen pas një supës aksioni të zhvilluar nga autoritetet greke, ku mbeti e plagosur një police 35-vjeçare, pasi u sulmua nga 30-vjeçari shqiptar.

Në të njëjtën kohë rezultoi se një efektiv policie kishte lidhje me trafikantët , dhe i sinjalizonte bashkëpunëtorët e tij për aksionet e policisë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb