ITALI

Vullkani i Etnas ka shfaqur shenja riaktivizimi dje për shkak të shtëllungave që janë parë të dalin nga mali sipër Catanias.

Mediat shkruajnë se afër shtëllungave të tymit kurse janë shkaktuar dhe tërmete me magnitudë 2.0.

Etna është vullkani më i madh i Europës dhe ndodhet në qytetin e Catanias në Siçilinnë e Italisë. Deri tani aktivizimi i vullkanit nuk përbën rrezik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb