Aktori dhe producenti amerikan Kevin Spacey është nën hetim lidhur me katër akuza për ngacmim seksual ndaj tre burrave.

Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës (CPS) tha se 62-vjeçari është akuzuar gjithashtu për përfshirjen e një personi në një akt seksual penetrimi pa pëlqimin e tij.

Incidentet e pretenduara kanë ndodhur në Londër midis marsit 2005 dhe gushtit 2008 dhe në Gloucestershire në prill 2013.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb