Aktori i ri i Hollywood Frederick Jay Bowdy ka qëlluar veten me pistoletë në kokë ndërkohë që gjithçka ndodhi LIVE në rrjetin social Facebook.

Aktori 33-vjeçar hyri në Facebook rreth orës 05.30 të mëngjesit dhe u tha ndjekësve të tij se do i jepte fund jetës.

Një pjesëtar i familjes së Bowdy-t pa videon e tij online dhe menjëherë njoftoi policinë e Los Anxhelesit për të shkuar në vendngjarje.

Në momentin që oficerët e policisë shkuan në vendin ku ndodhej 33-vjeçari e gjetën atë të mbuluar në gjak në makinën e tij, në rrugën Crumpston.

Pasi lajmi për vetëvrasjen e aktorit u shpërnda online, miqtë e tij shprehën keqardhjen për ndodhinë shokuese.

“Kurrë nuk do ta harroj zërin e tij, dhimbjen, lotët dhe çdo gjë që ai tha. Të shkrepurën e armës dhe gjakun që shpërtheu,” shkruante një komentues që e kishte parë të gjithë ngjarjen.

Kohët e fundit, Browdy po vuante disa akuza për abuzim seksual. Ai u bë i njohur për filmin e tij “Prepper” që doli vitin e kaluar. Rastet e vetëvrasjeve që hidhen LIVE në Facebook janë shtuar shumë në SHBA.

(e.f/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb