Jo pak njerëz të famshëm kanë vuajtur, herë pas here, nga ndjekja. Atyre duket se iu është shtuar edhe Pierce Brosnan, i cili madje i kërkoi një gjykate të Los Anxhelosit që të lëshonte një urdhër ndalimi ndaj një gruaje që është kthyer në një makth për të dhe familjen e tij.

Siç përmendi aktori dhe legjenda 69-vjeçare në rolin e “James Bond”, bëhet fjalë një grua 55-vjeçare që po e shikon përmes makinës së saj, të parkuar jashtë shtëpisë së tyre: “Ajo po më ndjek mua dhe mua. familja”, komentoi ai, duke iu referuar gruas së tij, Keely Shaye Smith dhe djemve të tyre, Dylan, 25 vjeç dhe Paris, 21 vjeç.

“Në fillim ajo po kërkonte aktorin Dick Van Dyke (ajo gjithashtu ka një tatuazh të tij në krah), por kur më zbuloi mua dhe familjen time, ajo u vendos para shtëpisë sonë. Ajo më dha dy shënime të çuditshme, duke thënë se i duheshin 1500 dollarë për të ndërruar gomat dhe një portret timin që e kishte pikturuar”.

Kërkesës së tij gjykata iu përgjigj, duke lëshuar urdhra dhe duke e informuar të pandehuren se nuk mund të kontaktojë drejtpërdrejt apo tërthorazi me aktorin apo familjen e tij, apo ta “ngacmojë” atë dhe se i kërkohet të qëndrojë larg shtëpisë dhe familjes së tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb