Le të sqarojmë fillimisht se kjo intervistë është dhënë për një podcast nga komediania Heather McMahan. Edhe pse ndoshta donte të bënte shaka, me komentin e saj të ri Jane Fonda shkaktoi siklet me përgjigjen e saj. Kur aktorja 85-vjeçare u pyet nëse ishte në lidhje, ajo u përgjigj: Më vjen turp ta them, por nëse do të kisha një të dashur, ai do të duhej të ishte 20 vjeç. Nuk më pëlqen lëkura e vjetër.’

Kur drejtuesi dhe producentët e emisionit shpërthyen së qeshuri, Fonda vazhdoi duke shtuar me një ton serioz: Vërtet, nuk më pëlqen! ». Sigurisht, kjo deklaratë u bë virale duke shkaktuar shumë reagime.

Shumë dolën në mbrojtje të saj, me komente si: “Edhe unë, Jane” ose “Mos u mundo ta anulosh, të lutem deklaratën’

Sidoqoftë, nuk është hera e parë që Jane flet për jetën e saj personale duke ngjallur debate. Në vitin 2018 ajo u zotua të mos dilte më, ndërsa në vitin 2021 tha se nuk ishte e interesuar për marrëdhëniet romantike. Edhe pse siç kishte komentuar në një rast tjetër, në moshën 84-vjeçare, “Tani ndihem më e re se në të 20-at. Në kuptimin që nuk ndjej një peshë të madhe mbi supet e mia dhe se po mësoj si të jetoj në të tashmen, si të pranoj atë që vjen.’

Në çfarëdo mënyre që e ka thënë Jane Fonda, e sigurt është se askush, në çdo moshë, grua apo burrë, nuk ka detyrim të kërkojë falje nëse janë apo jo të interesuar për marrëdhënie romantike dhe pse. Është e drejta e saj të mbajë për vete çdo zgjedhje personale ose, edhe nëse vendos t’i ndajë, të mos hyjë në procesin e shpjegimit të tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: