Aktorja britanike i tregoi mediave për masat paraprake që merr në shtëpi në raste ngacmimesh dhe thotë se situata është ‘dëshpëruese’.

Keira Knightley ka folur rreth asaj se si ngacmimi seksual është një problem kaq i madh se ajo dhe se nuk njeh ndonjë grua që nuk ka qënë objekt i ngacmimit, përfshirë edhe veten.

Aktorja tha se, nga prekja deri tek “shkrepja”, të gjitha janë ngacmuar në një farë mënyre.

Në një intervistë me revistën Harper’s Bazaar, e cila del në shitje të mërkurën, 36-vjeçarja tha se situata ishte “dëshpëruese”.

Në përgjigje të një pyetje nëse kishte përjetuar ngacmime, ajo tha: “Po! Dua të them, të gjitha kanë. Fjalë për fjalë, unë nuk njoh askënd që nuk ka qenë në ndonjë mënyrë, qoftë duke u parë në sy, apo duke u prekur ose ndonjë djalë që thotë se do të çaj fytin, apo do të të godasë në fytyrë, ose çfarëdo që të jetë , të gjitha e kanë përjetuar.

Knightley ka folur më parë për sikletin e saj në xhirimin e skenave intime dhe se si gratë pritet të jenë flirtuese ose mëma. “Nëse do të bëja një histori që kishte të bënte me atë udhëtim të mëmësisë dhe pranimit të trupit, më vjen keq, më vjen keq, por kjo do të duhej të ishte me një kineaste femër,” tha ajo në janar.

Në intervistën e saj të fundit, nëna e dy fëmijëve, e cila thuhet se u tërhoq nga drama The Essex Serpent pas shqetësimeve të kujdesit për fëmijët gjatë pandemisë, tregoi gjithashtu se si ajo mbajti lart moralin e familjes së saj gjatë bllokimit.

Ajo tha: “Ne kemi një trampolinë në kopshtin tonë dhe vendosëm që të lejoheshim të vishnim vetëm fustane. Vura buzëkuq të kuq çdo ditë, dhe çdo gjë Chanel që kam në dollapin tim, dhe vajzës sime Edie, rripa Chanel të gërshetuara në flokët dhe krahët si të zanave.

“Mendova “ç’kuptim kanë këto gjëra të bukura që rrinë në kur ndihet mjaft apokaliptike dhe e frikshme, bota jashtë?” E ndjeva shumë të rëndësishme të isha vërtet e lumtur për fëmijët. ”

Ajo ka dy fëmijë, Edie dhe Delilah, me burrin e saj, James Righton, një muzikant dhe ish-anëtar i grupit Klaxons.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb