SHBA

Aktorja e “Shtepiake të dëshpëruara”, Felicity Huffman e cila akuzohet se ka paguar shuma të mëdha parash në mënyrë që vajza e saj e madhe të mund të studionte në një nga shkollat më të mira në SHBA ka pranuar fajet në gjykatë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ajo ka paguar 15 000 dollarë në mënyrë që e bija të kishte përgjigjet e sakta të SAT (një testi që duhet t`i nënshtrohet dikush para se të pranohet në univeristet).

Aktorja 56-vjecare u dënua me 4 muaj burg dhe një gjobë 20 mijë dollarë. Ajo u arrestua në muajin mars dhe më pas u lirua me kusht pasi pagoi 250 mijë dollarë. “Jam e gatshmë të paguaj pasojat e asaj që kam bërë. Vajza ime nuk dinte asgjë për atë që unë kam bërë”- ka thënë ajo më lot në sy në gjyq.

(er.cu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb