TURQI

Demet Ozdemir është një nga aktoret më të famshme turke, e cila u bë e njohur për publikun shqiptar përmes rolit të ‘Zejnepit’ në serialin “Shtëpia ime, fati im”,

Së fundmi, ajo ka dhënë një intervistë, ku ndër të tjera ka treguar se fëmijëria e saj nuk ka qenë dhe aq e bukur.

“Fëmijërinë time e kam kaluar në qytetin e vogël Izmit. Jetonim me mamanë, babain, motrën dhe vëllain në një shtëpi me oborr. Me pak fjalë ishim si një familje fshati. Babain e kemi patur shumë të rreptë. Motra ime e kishte shumë frikë. Mbaj mend që ulnim kokën kur ai ishte përpara nesh. Më pas vëllai ynë u shpërngul në Gjermani ndërsa unë erdha në Stamboll me motrën dhe mamanë time. Ishte një kohë e vështirë”, ka rrëfyer aktorja.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb