Nga: ZONJA KATERINA

1 kuti pana pastiçerie

1 kuti qumësht të kondensuar të ëmbëlsuar

1 kuti qumësht të kondensuar pa ëmbëlsues

Rrahim panën e pastiçerisë në marengë, shtojmë qumështin e kondensuar të ëmbëlsuar rrahim sa të bëhet masa kremoze dhe më pas shtojmë qumështin e kondensuar të hollë pa ëmbëlsues. E përziejmë për 1-2 minuta akulloren e përgatitur dhe  e hedhim në një formë me kapak dhe e lemë në ngrirje për 1 orë.

 

Më pas e nxjerrim akulloren nga frigoriferi dhe e përziejmë mirë me rrahësen e vezëve. E hedhim në forma dhe e vendosim përsëri në frigorifer në ngrirje për 2 orë.

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb