Kishte mbjellë kanabis në Goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike, vihet në pranga autori i dyshuar. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se pas hekurave ra shtetasi me inicialet I. Ll.

31-vjeçari dyshohet se ka kultivuar në territorin e fshatit Shpat-Rrovë, Baldush, bimë narkotike cannabis sativa, të cilat u asgjësuan me djegie.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: