Njëherë e një kohë, në vitin 2010, “The Ellen DeGeneres Show” prezantoi audiencën me një yll të ri pop adoleshent, Greyson Chance, i cili në të njëjtin vit nënshkroi një kontratë me kompaninë diskografike të Ellen DeGeneres, eleveneleven. Mirëpo, bashkëpunimi i tyre u prish shumë shpejt, ashtu si të tjerët të aktores dhe prezantueses së humorit, e cila në të kaluarën është përballur me disa karakterizime të pakëndshme nga ish-partnerëve të saj.

Kështu Chance, në një intervistë të re për “Rolling Stone”, tha se DeGeneres, edhe pse fillimisht ndihmoi në ndërtimin e karrierës së tij duke e vënë në kontakt me menaxherët dhe agjentët, më vonë donte ta kontrollonte në çdo hap të rrugës. “Nuk kam takuar kurrë dikë aq manipulues, aq egocentrik dhe aq oportuniste sa ajo”, thotë performuesi sot.

Performuesi 25-vjeçar pohoi ndër të tjera se DeGeneres këmbënguli të shikonte një dokumentar të Justin Bieber-it dhe se kur nuk gjente kohë ta bënte, gjatë një periudhe që punonte 14-16 orë në ditë, ajo tërbohej.

Nëna e tij konfirmon akuzat e të birit ndaj DeGeneres dhe kujton një herë, kur po fliste me të në telefon, prezantuesja i bërtiti në skajin tjetër të rreshtit: “Çfarë nëne je ti?’

Marrëdhënia e tyre u përkeqësua kur karriera e Chance mori një krizë në vitin 2012, me ekipin e DeGeneres që “e braktisi plotësisht atë”. “Nuk mund të kontaktoja me të. Nuk mund të flisja me të”, kujton ai sot, duke shtuar se sa herë që ajo dilte në emisionin e saj, “ajo kishte një buzëqeshje false. Ai as që u mundua të më pyeste: Si jeni? Si ja dilni? Ishte stil, për këtë do të flasim sot. Shihemi në xhirime”.

Kur, në vitin 2019, Chance doli sërish në emisionin e saj dhe foli hapur për homoseksualitetin e tij, ajo e lavdëroi për “forcën” e tij, por muzikanti nuk ishte i bindur për qëllimet e saj të sinqerta, pasi DeGeneres, e trajtoi atë sikur të mos kishte ndodhur asgjë mes tyre.

Nëna e tij, duke folur për ‘Rolling Stone’, komentoi për DeGeneres: ‘Mendoj se është një biznesmene dhe nëse diçka nuk i shkon si duhet, ajo thjesht i jep fund, sepse për të nuk është gjë tjetër veçse biznes. Nuk ka ngrohtësi. Ajo nuk i fton njerëzit në jetën e saj ose nuk i mbron ata nëse nuk mendon se do të fitojë diçka prej tyre. Nëse një situatë nuk po përparon mjaftueshëm shpejt për të, ajo thjesht ndalon së vepruari”.

Chance pranoi, natyrisht, se “i detyrohem shumë asaj për fillimin e karrierës sime, megjithatë, për albumin e tij të ri nuk i ka borxh asnjë qindarkë”, ka shtuar ai.

Një zëdhënës i DeGeneres nuk pranoi të komentonte mbi akuzat kundër saj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb