Futbollisti i Manchester Cityt, Benjamin Mendy, është deklaruar i pafajshëm për një akuzë të  tetë për përdhunim.

Mbi 28 vjeçarin francez rëndojnë 8 denoncime për përdhunim, një denoncim për sulm seksual dhe një denocim për tentativë përdhunimi.

Mendy mohoi të gjitha akuzat, sakaq sot në bazë të fakteve rezultoi se nuk kishte të bënte fare me përdhunimin e një gruaje.

Në gjykatë si dëshmitarë u përmendën emrat e shokëve të tij si Raheem Sterling, Jack Grealish, Kyle Ëalker, Riyad Mahrez dhe John Stones

Ai dyshohet se ka kryer sulmet e tij midis tetorit 2018 dhe gushtit të vitit të kaluar. Lojtari ka besim të plotë se çështjet do të mbyllen shumë shpejtë dhe për diçka të tillë është siguruar nga avokati.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: