Ka ndërruar jetë në burg një 31-vjeçar, që akuzohej se ka përdhunuar 7 vajza. Në mesin e viktimave ka qenë edhe një 13-vjeçare, e quajtur Mustafa Kayirici.

I riu u dënua me 34 vjet burg gushtin e kaluar pas sulmit seksial prej pesë-orësh të një fëmije në vitin 2016.

Sipas spitalit të burgut, Kayirici, po luftonte me një sëmundje të pashërueshme.

“Ai u gjet i pajetë në qelinë e tij dhe u shpall i vdekur në orën 10:25”, shkruan institucioni në një deklaratë spitali.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: