Debutimi në këtë sezon të La Liga ishte një dështim i vërtetë për Barcelonën. Kampionët spanjollë u mundën 1-0 në transfertën e Athletic Bilbao, por kjo disfatë ka mbushur plot infermierinë e skuadrës katalunjase. Dhimbje kokë për trajnerin Ernesto Valverde, që për momentin ka në dispozicion vetëm Antoine Griezmann në repartin sulmues, por edhe francezi nuk ka shpërblyer pritshmëritë e mëdha dhe investimin e rëndësishëm në merkaton e verës.

A88571c5 99d8 40c3 9024 15a7560c0a3e
A88571c5 99d8 40c3 9024 15a7560c0a3e

Konfirmimi vjen nga vetë klubi katalunjas që ka bërë publike shkallën e dëmtimeve të Ousmane Dembele dhe Luis Suarez. Sulmuesi francez është lënduar në bicepsin femoral dhe duhet të qëndrojë jashtë fushave të lojës për të paktën pesë javë.

1168466048.jpg
1168466048.jpg

I dëmtuar nga sfida e së premtes në transfertën baske doli edhe Luis Suarez, ndërsa për uruguajanin parashikohet një stop prej tre javësh. Në emergjencë të plotë, stafi mjekësor I klubit katalunjas kërkon të përshpejtojë rikuperimin e Lionel Messi.

Mfile 1475603 1 L 20190820023843
Mfile 1475603 1 L 20190820023843

Argjentinasi mungoi në ndeshjen e parë të sezonit ndërsa mund të skarifikojë për t’u rikthyer në fushë në përballjen kundër Betis, në program për t’u luajtur të dielën në mbrëmje në “Camp Nou”.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb