Mesditën e së dielës stacioni i metrosë “Monastiraki” në Athinë është evakuuar pas një telefonate për vendosjen e një bombe.

Mediat greke bëjnë me dije se pas njoftimit se stacioni i metrosë “Monastiraki” është evakuuar menjëherë.

Sipas informacioneve të para, një person ka telefonuar në orën 15:51 të pasdites së sotme dhe ka njoftuar se në stacionin e metrosë ishte vendosur një bombë, e cila do të shpërthente në orën 17:48.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: