KINË

Një 61- vjeçar ka vdekur prej pneumonisë në Kinën qëndrore. Autoritetet janë alarmuar dhe po kërkojnë për të identifikuar virusin ndërkohë 7 të tjerë janë në gjendje kritike.

Mediat botërore bëjnë me dije se viktima është shënuar në qytetin e Wuhan, ndërkohë janë infektuar edhe 41 të tjerë. Në vitin 2003 një virus i ngjashëm i cili u quajt ‘Sars’ shkaktoi 775 viktima dhe mbi 8 mijë të infektuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb