GREQI

Katër rajone në veri të Greqisë rrezikojnë ti rikthehen masave “Lock-Down” prej COVID-19. Imathia, Kavala, Pella dhe Pieria janë futur në ‘zonën e kuqe’.

Rritja e rasteve duket se janë këmbanë alarmi në këto rajone dhe autoritetet greke mund të rikthejnë masat.

Nga ana tjetër 7 rajone të tjera të Greqisë po planifikohen të dalin nga kufizimet të dielën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb