Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëmë të mëdha në ndërtesa, ndërsa raportohet edhe për viktima.

Ndërkohë, pas tërmetit ekspertët kanë dhënë alarmin për cunam. Në videot e publikuara, shihet një valë uji që është përplasur në brigjet e Izmirit, duke shkaktuar një cunam të vogël.

Ndërkohë, sipas mediave të huaja është dhënë alarmi për cunam në Mesdhe.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: