MAQEDONI E VERIUT

Kurba tashmë ka kapërcyer jashtë parashikimeve në Maqedoninë e Veriut. Me fillimin e qershorit, që ditën e parë Maqedonia e Veriut ka shënuar 7 viktima dhe 89 raste të reja nga COVID-19.

Teksa Maqedonia e Veriut është drejt rihapjes madje kërkon të mbajë edhe zgjedhje të parakohshme, shënohen këto shifra.

Më tej ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe është alarmuar duke paralajmëuar konferencë urgjente në orë 15:00.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb