Ora 24:00 e mbrëmjes së djeshme ka qenë afati i fundit për regjistrimin e kandidatëve për kryetar bashkie në KZAZ për zgjedhjet e 14 majit, megjithatë duket se jo të gjithë kandidatët kanë arritur të regjistrohen.

Pak më parë BalkanWeb ka raportuar se kandidati i zgjedhur për bashkinë Vorë nuk ka arritur të regjistrohet, ndërsa tashmë është emri i përmendur si kandidat për Kurbinin, Genc Doçi, që ka bërë me dije se nuk ka rritur të regjistrohet e të garojë në “Lokalet” e 14 majit.

Në një postim në rrjetet sociale ai ka bërë me dije se arsyeja ka qenë pasi kandidatura e tij nuk është zyrtarizuar nga ana e Kryesisë së PD të drejtuar nga kryetari i komanduar Enkelejd Alibeaj.

Postimi i plotë:

Te nderuar qytetare te Kurbinit!

Une nuk do jem kandidat per zgjedhjet vendore te 14 Maj 2023 , pavarsisht deshires time te madhe per tu perfaqesuar. Kjo ndodhi pasi Kryesia e PDSH vendosi te mos e zyrtarizoje kandidaturen time.

Ju falenderoj te gjitheve per mbeshtetjen qe me keni dhene, e kam ndjere cdo dite ne takimet e shumta qe kemi bere bashke!

Me respekt Genc Doçi

Df1c264b 5638 4c14 A9bd 131456331a0d
Df1c264b 5638 4c14 A9bd 131456331a0d

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb