Dy ditë më parë, përpara sfidës me Napolin, Max Allegri u shpreh i bindur se Alvaro Morata nuk do të largohet nga Juve, të paktën jo deri në përfundim të këtij sezoni, duke e konsideruar si pjesë të rëndësishme. Pavarësisht këtij fakti, në Spanjë e mendojnë ndryshe, asgjë nuk është mbyllur në lidhje me Morata.

Sport Morata
Sport Morata

Sipas të përditshmes Sport: Xavi insiston, nuk heq dorë nga Morata dhe tratativa mund të filloj sërish menjëherë pas përfundimit të finales së Superkupës së Italisë ndërmjet Inter dhe Juventus.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb