Angel Di Maria është një nga dëshirat e Juventusit. Argjentinasi i PSG pëlqehet shumë nga trajneri Allegri, me këtë të fundit që u ka bërë të qartë drejtuesve se duhet me patjetër afrimi i 34 vjeçarit në skuadër.

Gjërat janë në rrugën e mbarë dhe mund të mbyllet së shpejti, por ka një problem kryesor. Sipas medieve italiane, mesfushori Di Maria preferon kontratë 1 vjeccare për t’u kthyer më pas direkt në Argjentinë, për të mbyllur karrierën. Nuk mendon kështu Zonja e Vjetër, që propozon marrëveshje 2 vjeccare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: