Lionel Messi as që e mendon një skenar që e sheh atë të luajë kundër Neymar si lojtar i Real Madrid. Për këtë arsye, “Pleshti” ka vendosur të zberë vetë në fushë për të bindur sulmuesin brazilian të rikthehet në “Camp Nou”.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Janë mediat spanjolle ato që zbulojnë një telefonatë të argjentinasit në drejtim të mikut të tij, që në ditët e fundit është tunduar nga oferta e klubit madrilen. Barcelona nuk do ta lejojë diçka të tillë dhe duke qëndruar në atë që raportojnë mediat iberike, klubi katalunjas ka nisur një tjetër ofensivë për të marrë edhe një herë shërbimet e “O’Ney”.

054939443 Eca36cc0 5181 4bc6 9390 774f78399daa
054939443 Eca36cc0 5181 4bc6 9390 774f78399daa

Ndërkohë, lajme të vira vijnë edhe nga Franca. Prestigjozja “L’Equipe” bën të ditur se në derbin e fortë spanjoll mes Real Madrid dhe Barcelonës, kjo e fundit është në avantazh sa I përket tratativave. Kampionët e Spanjës janë gati të paguajnë 80 milion euro plus kartonin e Coutinho.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb