Amal Clooney është një muze e vërtetë e stilit. Avokatja dhe aktivistja mund të bëjë një pamje të përsosur mëngjesi me një kostum dhe më pas, natën, të veshë një fustan të ndritshëm, buzëkuq të kuq dhe të duket si një yll filmi. Të enjten mbrëma, Amal bëri pikërisht këtë në ceremoninë inauguruese Albie Awards, një ngjarje e organizuar nga Clooney Foundation for Justice, një organizatë për të drejtat e njeriut që ajo themeloi me bashkëshortin e saj, George.

Amal kishte veshur një fustan Atelier Versace në këtë event. Pjesa e bukur ishte bërë tërësisht prej ari dhe rruaza të qarta që vareshin nga fustani. Shoqëruar me një model flokësh të vjetër hollivudian dhe buzëkuq të kuq të ndezur, fustani e shndërroi Amal-in në një yll të viteve 1920, një veshje që ajo është provuar se e favorizon kohët e fundit.

  • foto galeri
  • foto galeri

Avokatja ka pozuar me fustan përkrah bashkëshortit të saj, i cili kishte veshur një smoking klasik të zi. Aty çifti u takua me shumë njerëz të famshme, duke përfshirë Meryl Streep, Tracee Ellis Ross, Dua Lipa dhe Donatella Versace.

Çmimet Albi janë emëruar sipas Albie Sachs, një avokat, aktivist, autor dhe ish-gjyqtar afrikano-jugore, i cili kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij “duke mbrojtur njerëzit e akuzuar sipas statuteve raciste dhe ligjeve represive të sigurisë”. Të enjten mbrëma, Sachs mori një çmim për arritjet për punën e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb