Ambasada greke në Tiranë njofton se prej masave kufizuese të COVID-19 ëhstë pezulluar lëshimi i vizave nga konsullatat në Shqipëri.

Ajo fton qytetarët aplikantë që kanë dëshirë, të tërheqin pasaportat e tyre pasi viza nuk do u jepet momentalisht. Për këtë aplikantët duhet të kontaktojnë autoritetet konsullore.

 

 

NJOFTIMI NGA AMBASADA GREKE

Për shkak të masave kufizuese për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, procesi i lëshimit të vizave nga Autoritetet Konsullore Greke në Shqipëri është përkohësisht i pezulluar.

Si rrjedhoj, informojmë aplikantët e vizave që dëshirojnë t’u kthehen pasaportat e tyre, të kontaktojnë Autoritetet konsullore.

———

Ανακοίνωση

Εξαιτίας των περιοριστικών μέτρων για την ανάσχεση της εξάπλωσης του κορωνοϊού, η διαδικασία της έκδοσης θεωρήσεων από τις Προξενικές Αρχές της Ελλάδος στην Αλβανία έχει προσωρινά ανασταλεί. Ως εκ τούτου, ενημερώνουμε τους αιτούντες θεώρησης που επιθυμούν να τους επιστραφούν τα διαβατήριά τους, να επικοινωνήσουν με τις προξενικές Αρχές.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb