TIRANË

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim ka uruar gjeniun e letrave shqipe, shkrimtarin Ismail Kadare me rastin e 85-vjetorit të lindjes. Ambasadorja e SHBA e cilëson kontributin e Kadaresë në letërsi pa moshë dhe përtej kufijve.

“Është një nder t’i urojmë ditëlindjen Ismail Kadaresë, kontributi i të cilit në letërsi është pa moshë dhe përtej kufijve!”, shkruan Yuri Kim.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb