Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar këtë paradite në Presidencë.

Mësohet se ambasadorja Yuri Kim do t’i paraqesë Presidentit Ilir Meta letrat kredenciale.

Ajo mbërriti në Tiranë pak ditë më parë dhe sot në orën 11:45 do të mbajë fjalimin e prezantimit në ambasadën e SHBA.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb