Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar Mimi Kodhelin një ditë pas emërimit të saj si nënkryetare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s.

Kodheli ka thyer tabunë pasi është e para shqiptare që mban këtë post të rëndësishëm.

Znj.Kim shton se mezi pret ta shohë duke punuar me Gerry Connolly për të forcuar NATO-n.

·
STATUSI NGA YURI KIM
Urime MimiKodheli mbi emërimin si Nënkryetar i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, shqiptari i parë që mban këtë post të rëndësishëm. Ne mezi presim ta shohim atë duke punuar me Rep. GerryConnolly
, PA Pres, për të forcuar NATO-n! 🇦🇱 #KrahPerKrah @natopapress

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb