Ambasadorja Amerikane, Juri Kim, ka mbërritur këtë mesditë në selinë blu, ku po zhvillon një takim sot me Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Gazetari Osman Stafa raporton për “BalkanWeb” se ambasadorja Yuri Kim sapo ka hyrë në Selinë e PD.

Kujtojmë se ambasadorja amerikane ka zhvilluar një sërë takimesh prej një jave duke dalë edhe me deklarata të forta për reformën në drejtësi. Ambasada e SHBA ka bërë sërish apel sot që reforma në drejtësi të ecë përpara, hap pas hapi.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb