Kremlini ka reaguar sërish pas deklaratave për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO.

Së fundmi Kremlini ka paralajmëruar se anëtarësimi i vendeve nuk do të sjellë stabilitet në Europë.

“Ne e kemi thënë në mënyrë të përsëritur se aleanca mbetet një mjet i orientuar drejt konfrontimit dhe zgjerimi i saj i mëtejshëm nuk do të sjellë stabilitet në kontinentin europian”, tha zëdhënësi i Kremlinit Dmityr Peskov.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb