Angelina Jolie ka fituar një betejë ligjore kundër ish-bashkëshortit Brad Pitt në luftën e tyre shumë emocionale mbi kantinën e verës Chateau Miraval, ku u martuan në vitin 2014.

Dyshja morën kontrollin e kompanisë së njohur roze në vitin 2008, kur ata u zhvendosën në vilë që ndodhet në vreshtin e saj dhe Pitt ka qenë duke u munduar ta rimarrë që atëherë.

Por Jolie ia shiti aksionet e saj gjigantit të pijeve Stoli – duke vënë në lëvizje një rrjetë padish në SHBA, Francë dhe Luksemburg midis Pitt, Jolie, bizneseve të tyre përkatëse dhe partnerëve të ndryshëm biznesi.

This Is How Brad Pitt Feels After Angelina Jolie Drops His Last Name From Hers Read On 2
This Is How Brad Pitt Feels After Angelina Jolie Drops His Last Name From Hers Read On 2

Në përleshjen e fundit, ekipi i Jolie thirri dokumente nga Pitt, menaxheri i tij i biznesit dhe kompania e tij, Mondo Bongo.
Kampi i Pitt ka luftuar që një gjykatë të refuzojë kërkesën e Jolie për letrat dhe korrespondencën.

Por të premten (22 korrik), një gjykatës në Los Angeles tha se Pitt dhe partnerët e tij duhet t’i dorëzojnë ato te avokatët kundërshtarë – dhe tha se ata nuk mund të ndalojnë deri sa të apelojnë vendimin.

Burime të afërta me operacionin e biznesit të yllit të “Maleficent” i thanë Page Six se Pitt ka lënë zemërimin e tij për ndarjen e tyre vicioze të pengojë sensin e përbashkët të biznesit.

“Çdo qenie njerëzore racionale do të ishte i lumtur që Stoli të ishte partner në biznesin e tyre. Ata kanë marketing dhe shpërndarje të nivelit të lartë,” thanë ata, duke shpjeguar se firma ofron mundësi të mëdha për të rritur biznesin.

“Ai thjesht nuk mund të shohë përtej urrejtjes së tij ndaj Jolie”, tha ky burim.

Por një burim i afërt me Pitt tha se jo vetëm që marrëveshja e Stolit nuk është aspak e mirë, por Pitt kishte refuzuar një ofertë për t’ia shitur Stolit pronën ndërsa ai dhe Jolie ishin ende të martuar.

48197719 10886557 The The Chateau And The 1 000 Acre Estate Now Valued At 164m Is A 47 1654460658830
48197719 10886557 The The Chateau And The 1 000 Acre Estate Now Valued At 164m Is A 47 1654460658830

Ata thanë se ideja e shitjes së një pjese të biznesit për shpërndarje më të mirë është në kundërshtim me planin e tij të gjatë për projektin, i cili është të kthejë fitimet në kompani.

664n5ywou5gubijlcqqpz6jzii
664n5ywou5gubijlcqqpz6jzii

“Mënyra më e mirë për të ruajtur vlerën për fëmijët e tyre është që prindërit të mbajnë pronësinë e plotë të këtij aseti gjithnjë e më të vlefshëm dhe në zgjerim”, tha tutje i njëjti burim. Çifti, i cili ka gjashtë fëmijë, u nda në vitin 2016, ta ishin bashkë që nga viti 2005.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb