ANGLI

Një i ri shqiptar vetëm 26-vjeç u largua para një muaji nga Shqipëria drejt Anglisë në kërkim të një jete më të mirë, por kjo nuk shkoi siç e kishte menduar.


Një ditë më parë, Franci Çoku nga Divjaka teksa po kthehej nga puna pikaset nga policia britanike dhe në tentativë për t’i shpëtuar arrestimit, i riu pësoi atak kardiak duke humbur jetën në një moshë fare të re.


Ai kishte lënë Shqipërinë për të vijuar profesionin e berberit në një shtet si Anglia, por ky rrugëtim përfundoi në fatalitet për të riun shqiptar.


35409106 1545071634795390 R
35409106 1545071634795390 R

Ajo  që po konsiderohet si problemi më i madh në këto momente është fakti i kthimit të trupit të 26-vjeçarit në vendlindje, por për ta bërë këtë duhet të sigurohet më parë një shumë e konsiderueshme financiare.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb