ANGLI

Britania për herë të parë pas goditjes nga pandemia dhe vendosjes së Lock- Down ka lehtësuar masat.

Ato janë me efekt ekonomik dhe inkurajon punëtorët që nuk punojnë dot nga shtëpia të kthehen në vendet e punës ku punonin.

Ndërkohë kryeministri Johnson apo dhe ministrat kanë bërë apel që punëtorët që kanë fëmijë për t’u kujdesur mos shkojnë në punë edhe pse është marrë një vendim tjetër për të lejuar dadot tashmë të punojnë lirisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb