Do të startojë në orën 15:00 në stadiumin “Wembley” të Londrës, sfida Angli-Kroaci e vlefshme për Grupin D të EURO 2020. Pritet të jetë një takim i luftuar duke parë emrat e kombëtareve, por edhe emrat e lojtarëve që të dyja skuadrat kanë në fushën e lojës.

Kjo do të jetë ndeshja e parë e Grupit D. Anglia dhe Kroacia janë të shortuar në grup me kombëtare si Çekia dhe Skocia.

FORMACIONET ZYRTARE

ANGLI – (4-2-3-1): Pikford; Uoker, Stons, Mings, Tripier; Filips, Rajs; Stërling, Maunt, Foden; Kejn. Trajner: Gerreth Sauthgejt.

KROACI – (4-5-1): Livakoviç; Vrsaljko, Vida, Kaleta, Gvardiol; Kramariç, Modriç, Brozoviç, Kovaçiç, Perisiç; Rebiç. Trajner: Zlatko Daliç.

Capture
Capture

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb